Denna sida kommer inte längre att uppdateras, sidan kommer att försvinna längre fram under 2026. Hoppas att ni har njutit och varit nöjda med innehållet som det har bjudits på.
Jag tackar vänligast och hoppas att ni kommer att fortsätta följa mig via min nya hemsida:

jpfotograf.se

XPonerat

Detta område är alltid fylld med rådjurslegor, så jag misstänker att rået i detta fall blev smått överrumplad under vila.
/ J

Läs hela inlägget »

Gårdagens morgonpromenad bjöd på dans över vatten.
Dock är älvornas arla dans över sommaräng att föredra framför denna isande dans!
/ J

Läs hela inlägget »

Stabil ankringsplats! Bara att vänta in islossningen!
/ J

Läs hela inlägget »

Sångövning pågång...
/ J

Läs hela inlägget »

Helgens fågelmöte blev denna vackra nötskrika som hade stenkoll på omgivningen!
/ J

Läs hela inlägget »

Superkul att gråspetten är kvar i närområdet. Sporadiska besök vid mataren och så har jag hört den trumma några enstaka gånger.
Hoppas nu på att det även dyker upp en hona. 
/ J

Läs hela inlägget »

Det är något speciellt med myrens torrakor där dom står lite sporadiskt rakryggade.
Det är något djupare andligt som varmt omfamnar en, tankarna liksom återgår till ett lugnt ursprung.
/ J

Läs hela inlägget »

En enastående dag att vara ute på terränglaggen och gå ospårat. Tog en sväng förbi örngömslet och tittade till det. Här har man suttit och vakat många långa härliga timmar tillsammans med vänner och i all sin ensamhet. Onekligen infinner sig lusten att dra igång verksamheten igen men... orken! / J

Läs hela inlägget »

Sällsamt besök vid min fågelmatare!
/ J

Läs hela inlägget »

En kreativ dag med kameran och vatten i olika former!
Värdsläget, matrix, röntgen, dagen efter, kvällen innan, vålnader och väsen eller...!
/ J

Läs hela inlägget »